Zakoupení kompenzačních a simulačních pomůcek z grantu MK ČR pro rok 2014 v rámci programu Knihovna 21. století

Účelová dotace umožnila nákup následujících kompenzačních a simulačních pomůcek:

Mechanický invalidní vozík odlehčený
Popis: skládací rám, odnímatelní plné postranice, odnímatelné nastavitelné stupačky, adaptér těžiště při amputacích, přední plná kola, zadní pneumatická kola, parkovací brzdy.

Sada programů Méďa
Výukové programy pro děti s mentálním postižením, pro předškoláky a první stupeň základních i speciálních škol (barvy a tvary, obrázky, počítání, čtení, základy matematiky v angličtině).

Znakující loutky Roger a Sofie
Každá loutka má vlastní charakter s přívětivou tváří. Figurka je tvarově pružná, díky zábavnému výrazu obličeje a pomocí živého gesta tato loutka téměř ožije. Je ideální pro výuku znakového jazyka a prstové abecedy pro děti všech věkových kategorií.

AWI příběhy (vzdělávací materiály)
DVD „Awi příběhy“ s 15-ti krátkými příběhy v českém znakovém jazyce, natočenými přímo od neslyšících je vhodné pro studenty, rodiče neslyšících dětí, začínající tlumočníky českého znakového jazyka, a pro každého, kdo se chce v českém znakovém jazyce zdokonalit.

Vibrační budík VIB5 s 5-ti přihrádkami pro léky
Budík je vybaven 5-ti přihrádkami pro různé medikamenty. Dále umožňuje vzbuzení vibracemi nebo zvukem.

Šest audioportů A 200
Audioport je individuální naslouchací přenosné zařízení (nejedná se o sluchadlo), který vám pomůže lépe slyšet a vašemu okolí lépe se s vámi dorozumět. Přístroj se skládá z vysoce kvalitního stereofonního zesilovače s mikrofony umístěnými v blízkosti uší na otoskopických sluchátkách. Je určen pro osoby se slabší až střední sluchovou vadou. Je vhodný pro použití například u lékaře, na úřadě, v knihovně, v divadle, na koncertě, v kině, také pro poslech televize, rádia, multimediálních přehrávačů a osvědčil se i při rodinných setkáních a oslavách.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.